Home » News » Akcje Peloton wzrastają z powodu rozmów o możliwym przejęciu

Akcje Peloton wzrastają z powodu rozmów o możliwym przejęciu

Akcje Peloton wzrosły dziś o ponad 20% po informacji o potencjalnym przejęciu.

Peloton był jednym z najlepiej zachowujących się akcji na rynku amerykańskim w ciągu ostatnich 24 godzin. Podczas poniedziałkowej sesji przedsprzedażowej, akcje wzrosły o ponad 30%.

Akcje spółki wzrosły o ponad 20% od otwarcia rynku dzisiaj i są obecnie notowane po 29,74 dolarów za akcję.

Wzrost ten spowodował, że akcje Pelotona są notowane na poziomie zbliżonym do ceny IPO. Cena akcji firmy z branży fitness wzrosła po tym, jak pojawiły się informacje o potencjalnych rozmowach dotyczących przejęcia.

Do tej pory Amazon i NIKE są niektóre z raportowanych zalotników, z gigantem technologicznym Apple, i jeszcze jedną firmą, która jest również podobno zainteresowana nabyciem Peloton.

Źródło powiązane z tą sprawą poinformowało CNBC, że rozmowy są na razie we wstępnej fazie.

Peleton nie radzi sobie od początku roku. Cena jego akcji spadła o ponad 30% w ciągu ostatnich sześciu tygodni przed tym ostatnim wzrostem. W chwili obecnej PTON spadł o ponad 15% od początku roku.

Pomimo informacji o potencjalnym przejęciu, niektórzy analitycy nie wierzą, że transakcja dojdzie do skutku.

Analityk Baird, Jonathan Komp, zwrócił uwagę, że dyrektor generalny Peloton, John Foley, wraz z innymi osobami z Peloton, ma około 80% kontroli nad głosami. To sprawia, że żadna transakcja nie może się odbyć bez ich zgody.

Analityk dodał, że Foley prawdopodobnie nie będzie sprzedawać, chyba że istnieje wewnętrzna presja wynikająca z firmy. Akcje spółki w ostatnich tygodniach mocno straciły na wartości, a wiadomość o potencjalnym przejęciu jest powodem, dla którego ostatnio wzrosły.

Niektórzy eksperci rynkowi uważają, że kontrola regulacyjna dużych technologii w Waszyngtonie może utrudnić Amazon i Apple przeprowadzenie transakcji.