HomeNews4 najlepsze europejskie akcje do kupienia w kwietniu

4 najlepsze europejskie akcje do kupienia w kwietniu

Mircea Vasiu

Europejskie akcje przeżyły kryzys po informacji o inwazji Rosji na Ukrainę. Teraz, gdy odbiły się od najniższych poziomów, jakie akcje europejskie są najlepsze do kupienia w kwietniu?

Kiedy miesiąc temu Rosja zaatakowała Ukrainę, inwestorzy sprzedawali wspólną walutę, euro, a także europejskie akcje. Wydaje się jednak, że rynki akcji w Europie osiągnęły dno, ponieważ główne indeksy odbiły się od najniższych poziomów.

Poczyniono postępy w ostatniej rundzie negocjacji między Rosją a Ukrainą, co stanowi kolejny powód do wzrostu wartości europejskich akcji. Jakie są zatem cztery najlepsze europejskie akcje do kupienia w kwietniu? Oto kilka nazw, które warto wziąć pod uwagę: Nestle, Roche Holding, Novartis i SAP.

Nestle

Nestle to szwajcarski gigant w dziedzinie żywienia, zdrowia i wellness. Posiada portfel marek, które zdobyły międzynarodowe uznanie i jest notowana na wskaźniku P/E wynoszącym 25,88 w 2022 roku, który ma spaść do 18,43 w 2026 roku.

Nestle wypłaca dywidendę, a stopa dywidendy ma wynieść 3,38% do 2026 roku z 2,44% w 2022 roku. Szacuje się, że w 2024 roku przychody spółki przekroczą 100 mld CHF.

Roche Holding

Roche to kolejna europejska firma z siedzibą w Szwajcarii. Jest jednym z największych graczy w branży farmaceutycznej, a jej marża zysku brutto wynosi 70,60% i jest wyższa od mediany sektora o 26,79%.

Roche wypłaca roczną dywidendę, a rentowność dywidendowa wynosi 2,47%. Ponadto spółka podnosiła dywidendę przez ostatnie 3 lata z rzędu.

Novartis

Firma Novartis działa w branży opieki zdrowotnej, a cena jej akcji w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy była stosunkowo płaska. Oczekuje się, że w 2022 r. firma odnotuje zysk netto w wysokości 13,7 mld CHF, a prognoza przewiduje, że do 2026 r. przekroczy on 15 mld CHF.

SAP

SAP jest niemiecką firmą informatyczną dostarczającą oprogramowanie użytkowe dla przedsiębiorstw na całym świecie. Oczekuje się, że w 2022 roku SAP odnotuje zysk na akcję w wysokości 5,32 EUR, a wskaźnik P/E wynosi obecnie 18,92.

SAP jest również spółką wypłacającą dywidendy. Podobnie jak większość spółek europejskich, wypłaca coroczną dywidendę. Stopa dywidendy za rok 2022 wynosi 1,89%, a do roku 2026 ma osiągnąć poziom 2,18%.