HomeNews4 najlepsze amerykańskie akcje o średniej kapitalizacji do kupienia

4 najlepsze amerykańskie akcje o średniej kapitalizacji do kupienia

Mircea Vasiu

Akcje spółek o średniej kapitalizacji oferują korzyści w zakresie dywersyfikacji portfela przeznaczonego wyłącznie na akcje spółek o dużej kapitalizacji. Jakie są zatem najlepsze akcje spółek o średniej kapitalizacji do kupienia?

Akcje spółek o średniej kapitalizacji są często postrzegane jako obiecujące spółki znajdujące się w środku fazy wzrostu. Z tego powodu inwestorzy często preferują akcje o średniej kapitalizacji zamiast akcji o dużej kapitalizacji. 

Ponadto, akcje o średniej kapitalizacji oferują korzyści w zakresie dywersyfikacji portfela, równoważąc wzrost i stabilność.

Oto cztery amerykańskie spółki o średniej kapitalizacji, które warto kupić w celu zdywersyfikowania portfela: Palo Alto Networks, Pioneer Natural Resources, Datadog i Corteva.

Palo Alto Networks

Palo Alto Networks (NASDAQ:PANW) jest firmą informatyczną z Santa Clara w Kalifornii. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy i w ciągu ostatnich dziesięciu lat kurs akcji spółki osiągnął lepsze wyniki niż rynek, wzrastając o 86,66% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Pioneer Natural Resources

Pioneer Natural Resources (NYSE:PXD) działa w branży poszukiwania i wydobycia ropy naftowej i gazu. Spółka ma siedzibę w Irvin, w Teksasie, i została założona w 1997 roku.

Ponieważ cena ropy naftowej utrzymuje się na poziomie powyżej 100 USD za baryłkę, oczekuje się, że marże zysku spółek naftowych będą się poprawiać. Tak było również w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, gdy cena ropy wzrosła z poziomu poniżej zera w 2020 r. do ponad 100 USD w 2022 r.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy kurs akcji wzrósł o 36,35%.

Datadog

Datadog (NASDAQ:DDOG) to firma informatyczna z Nowego Jorku, założona w 2010 roku. Cena akcji zyskała ponad 70% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, a firma działa z marżą zysku brutto wynoszącą 77,26%, wyższą od mediany sektora o 57,23%.

Jako firma technologiczna, świadczy usługi dla branży chmurowej, a większość analityków ma rekomendację kupna dla kursu akcji Datadog. Spośród 74 analityków zajmujących się akcjami, tylko 1 analityk ma rekomendację sprzedaj. Ponadto 50 z nich ma rekomendację kupna, a pozostali – neutralną.

Corteva

Corteva (NYSE:CTVA) działa w branży nawozów i chemii rolniczej, a wzrost cen żywności oraz nawozów powinien wpłynąć na poprawę marż operacyjnych spółki. Marża zysku brutto Corteva za ostatnie dwanaście miesięcy jest już wyższa od mediany sektora o około 38,38%.

Od początku roku kurs akcji Corteva zachowuje się lepiej od rynku, osiągając pozytywny zwrot w wysokości 22,41%.