HomeNews4 najlepsze akcje spółek z branży kruszyw i materiałów budowlanych, które warto kupić

4 najlepsze akcje spółek z branży kruszyw i materiałów budowlanych, które warto kupić

Mircea Vasiu

Plany wydatków na infrastrukturę w USA sprzyjają inwestycjom w akcje kruszyw i materiałów budowlanych, takie jak Boise Cascade, Eagle Materials, GMS i Louisiana-Pacific.

Pod koniec ubiegłego roku administracja amerykańska ogłosiła ogromny plan wydatków na infrastrukturę. Skupi się on na finansowaniu dróg i mostów, pieniędzy na tranzyt i kolej, modernizację sieci szerokopasmowej, lotnisk, portów i dróg wodnych – by wymienić tylko kilka z nich.

Jakie więc akcje kruszyw i materiałów budowlanych kupić, aby jak najlepiej wykorzystać plany wydatków USA? Oto cztery nazwy, które warto rozważyć: Boise Cascade, Eagle Materials, GMS i Louisiana-Pacific.

Boise Cascade

Boise Cascade (NYSE:BCC) ma siedzibę w Boise w stanie Idaho. Zajmuje się produkcją wyrobów z drewna, a także dystrybucją materiałów budowlanych, a jej kurs wzrósł w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy o +28,31%.

Boise wypłaca kwartalną dywidendę i zwiększa ją przez ostatnie cztery kolejne lata. Spółka zwiększyła r/r przychody o 44,77%, czyli o 195,28% więcej niż mediana sektora.

Eagle Materials

Eagle Materials (NYSE:EXP) dostarcza ciężkie materiały budowlane i lekkie materiały budowlane. Szacuje się, że w 2022 roku przychody spółki wyniosą 1,851 mld USD, a do 2026 roku wzrosną do 2,5 mld USD.

Podobnie jak Boise, Eagle Materials również wypłaca dywidendę. Stopa dywidendy wynosi 0,78% w 2022 r., a do 2026 r. ma wzrosnąć do 1%.

W styczniu tego roku kurs akcji Eagle Materials został podniesiony do kupuj przez Northcoast, z ceną docelową na poziomie 193 USD/akcję. Spośród 17 analityków śledzących kurs akcji, 16 wydało rekomendacje kupna, a tylko jeden ma rekomendację neutralną. Żaden analityk nie wydał rekomendacji sprzedaży.

GMS

GMS (NYSE:GMS) produkuje płyty ścienne i uzupełniające produkty budowlane, a jej siedziba mieści się w Tucker w stanie Georgia. Spółka działała z marżą zysku brutto za ostatnie 12 miesięcy na poziomie 32,11%, wyższą od mediany sektora o 10,01%.

GMS nie wypłaca dywidendy, a w ciągu ostatniego roku cena akcji wzrosła o 28,07%. Wzrost przychodów rok do roku przewyższa medianę sektora o 139,83%.

Louisiana-Pacific

Louisiana-Pacific (NYSE:LPX) ma siedzibę w Nashville, Tennessee, i obsługuje rynek konstrukcji zewnętrznych. Marża zysku brutto spółki przekroczyła medianę sektora o 50,11% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a spółka wypłaca kwartalną dywidendę; wskaźnik wypłaty dywidendy wynosi 4,91%, a stopa zwrotu z dywidendy wynosi 1,37%.