HomeNews4 najlepsze akcje e-commerce, które warto kupić, gdy rośnie popularność zakupów online

4 najlepsze akcje e-commerce, które warto kupić, gdy rośnie popularność zakupów online

Mircea Vasiu

Akcje e-commerce zyskały na popularności podczas pandemii COVID-19. Wraz ze wzrostem popularności zakupów online, oto cztery akcje e-commerce, które warto kupić w 2022 r.: Amazon, eBay, JD.com i Chewy.

Globalna sprzedaż detaliczna w handlu elektronicznym wykazywała tendencję wzrostową jeszcze przed pandemią COVID-19, ale tempo jej wzrostu wzrosło, ponieważ ludzie byli zmuszeni do robienia zakupów przez internet w czasie trwania blokad. Zmiana w zachowaniu konsumentów doprowadziła do tego, że w 2020 roku udział e-handlu w całkowitej globalnej sprzedaży detalicznej wyniesie 18%. Ponadto prognozuje się, że do 2024 roku handel elektroniczny będzie rósł w tempie 1% rocznie i osiągnie 22% udziału w całkowitej globalnej sprzedaży detalicznej.

Więc, jakie firmy są w stanie najlepiej wykorzystać te trendy? Oto cztery z nich: Amazon, eBay, LD.com i Chewy.

Amazon

Amazon jest jedną z firm, które w czasie pandemii przyniosły imponujące zyski. Podczas gdy cena akcji osiągnęła szczyt latem 2020 roku, Amazon był jedną z firm, które nadal zatrudniały pracowników w czasie COVID-19, ponieważ klienci domagali się większej niż kiedykolwiek liczby produktów dostarczanych do domów.

W czasie pandemii cena akcji osiągnęła poziom powyżej 3400 USD i obecnie notowana jest przy wsparciu wyznaczonym przez okrągły poziom 3000 USD.

eBay

eBay to amerykańska firma z siedzibą w San Jose w Kalifornii. Łączy kupujących i sprzedających na całym świecie poprzez swoje platformy rynkowe i wypłaca dywidendę. Stopa zwrotu z dywidendy za następne 12 miesięcy wynosi 1,30%, a wskaźnik wypłaty 18,23%.

Latem 2021 roku cena akcji osiągnęła szczyt powyżej 75 USD i od tego czasu ulega korekcie. W 2022 r. kurs akcji eBay spadnie o 16,60%.

JD.com

JD.com to wiodąca chińska platforma handlu elektronicznego z ponad pół milionem aktywnych klientów. Sprzedaje wszystko, od sprzętu gospodarstwa domowego po odzież i elektronikę, i podobnie jak Amazon, nie wypłaca dywidendy. Od początku roku kurs akcji JD.com wzrósł o 3%.

Chewy

Chewy to amerykańska firma e-commerce z Florydy. Sprzedaje leki dla zwierząt, karmę i produkty dla psów, kotów i innych zwierząt domowych.

Spośród 46 analityków analizujących cenę akcji, żaden nie wydał rekomendacji sprzedaży – 27 ma rekomendację kupna, a 19 neutralną. Ostatnio RBC Capital Markets utrzymał akcje na poziomie "kupuj" z ceną docelową 77 USD.