HomeNews4 akcje firm energetycznych, które warto kupić, aby uzyskać solidne przychody

4 akcje firm energetycznych, które warto kupić, aby uzyskać solidne przychody

Mircea Vasiu

Akcje firm energetycznych cieszą się uznaniem jako źródło stabilnych dochodów, szczególnie przydatnych w przypadku ryzyka korekty na giełdzie. Oto cztery amerykańskie spółki użyteczności publicznej, które warto kupić: Sempra, Dominion Energy, Exelon Corporation i Eversource Energy.

Jednym z powodów, dla których inwestorzy preferują akcje firm energetycznych w swoich portfelach, jest ich stabilne źródło przychodów. Akcje takie mają tendencję do osiągania lepszych wyników niż akcje z innych sektorów. Ponadto, są one znane z mniejszej zmienności niż inne akcje.

Oto cztery amerykańskie firmy energetyczne, które warto kupić, aby uzyskać stabilne przychody: Sempra, Dominion Energy, Exelon Corporation i Eversource Energy.

Sempra

Jest przedsiębiorstwem energetycznym z San Diego w Kalifornii. Dostarcza gaz ziemny oraz wytwarza i dystrybuuje energię elektryczną do milionów klientów, a została założona w 1998 roku.

Cena akcji wzrosła o ponad 10% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, a spółka wypłaca również dywidendę. Stopa zwrotu z dywidendy wynosi 3,25%, a Sempra zwiększała roczne wypłaty dla akcjonariuszy przez ostatnie 11 lat z rzędu.

Dominion Energy

Dominion Energy zatrudnia ponad 17 000 osób, a jej główna siedziba znajduje się w Wirginii. Zajmuje się produkcją energii i obsługuje około 7 milionów klientów.

Spółka działa z marżą zysku brutto wyższą od mediany sektora o 9,07% i wypłaca kwartalną dywidendę. Rentowność terminowa wynosi 3,36%, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy cena akcji wzrosła o 11,52%.

Exelon Corporation

Exelon to przedsiębiorstwo energetyczne z Chicago w stanie Illinois. Wytwarza energię elektryczną, wykorzystując m.in. elektrownie wiatrowe, wodne i biomasę, a także wypłaca kwartalną dywidendę.

Analitycy są optymistycznie nastawieni do kursu akcji. Spośród 43 analityków zajmujących się akcjami, 34 wydało rekomendacje kupna, a 8 neutralne. Tylko 1 analityk wydał rekomendację sprzedaży dla akcji Exelon Corporation.

Ostatnio Morgan Stanley utrzymał rekomendację "kupuj" z ceną docelową 49 USD.

Eversource Energy

Eversource Energy zajmuje się dystrybucją energii elektrycznej i gazu ziemnego, a jej siedziba mieści się w Springfield w stanie Massachusetts. Spółka ma marżę zysku brutto w wysokości 48,17%, wyższą od mediany sektora o 14,52% i wypłaca kwartalną dywidendę.

Stopa zwrotu z dywidendy wynosi 3,09%, a wskaźnik wypłaty dywidendy 62,27%. Przy obecnym kursie giełdowym spółka jest wyceniana na 28,53 mld USD, a wartość przedsiębiorstwa wynosi 48,94 mld USD.