HomeNews3 najlepsze akcje amerykańskich usług finansowych, które warto kupić

3 najlepsze akcje amerykańskich usług finansowych, które warto kupić

Mircea Vasiu

W ubiegłym tygodniu Fed rozpoczął cykl zacieśniania polityki pieniężnej. Jakie są zatem najlepsze akcje amerykańskich firm świadczących usługi finansowe, które warto kupić w obliczu wzrostu marży zysku?

Jednym z głównych wydarzeń na rynkach finansowych w ubiegłym tygodniu była decyzja Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych w sprawie stóp procentowych. Bank centralny podniósł stopy procentowe po raz pierwszy od czasu pandemii i obiecał, że podniesie je ponownie na najbliższych posiedzeniach.

Jest już jasne, że Fed rozpoczął cykl zacieśniania, a wiele głosów domaga się podwyżki stóp o 50 pb na kolejnym posiedzeniu. Oczekuje się również wielokrotnych podwyżek stóp procentowych w 2022 r.

Firmy świadczące usługi finansowe mogą skorzystać na takim cyklu, gdyż ich marże zysku rosną. Oto trzy amerykańskie spółki z sektora usług finansowych, które warto rozważyć: American Express Company, Velocity Financial oraz Walker & Dunlop.

American Express Company

American Express (NYSE:AXP) nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ jej marka zyskała globalną rozpoznawalność. Jest to jedna z największych firm świadczących usługi finansowe w Stanach Zjednoczonych i na świecie, a kurs jej akcji osiągnął lepsze wyniki niż rynek zarówno w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, jak i w ciągu roku.

American Express wypłaca dywidendę. Stopa zwrotu z dywidendy wynosi 1,1%, a wskaźnik wypłaty dywidendy 17,22%. Ponadto, cena akcji jest notowana przy wskaźniku P/E wynoszącym 19,48.

Velocity Financial

Velocity Financial (NYSE:VEL) to kalifornijska spółka zajmująca się finansowaniem nieruchomości, założona w 2004 roku. Działała ona z marżą zysku brutto na poziomie 90,16%, wyższą od mediany sektora o 42,85%.

Szacunkowe roczne przychody za okres fiskalny kończący się w grudniu 2022 r. wynoszą 106,35 mln USD, a Velocity Financial nie wypłaca dywidendy.

Walker & Dunlop

Spółka Walker & Dunlop (NYSE:WD) działa w branży kredytów hipotecznych, a jej początki sięgają 1937 roku. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy kurs akcji zyskał ponad 32%, a marża zysku brutto Walker & Dunlop za ostatnie dwanaście miesięcy była wyższa od mediany sektora o 58,44%.

Walker & Dunlop jest spółką wypłacającą dywidendę. Stopa zwrotu z dywidendy wynosi 1,79%, a wskaźnik wypłaty dywidendy 24,54%.