HomeAkcjeKup Netflix
Zacznij handlować z eToro

Jak kupić akcje Netflix (NFLX) w Polsce w 2022

Netflix (NFLX)
...
24-godzinna wymiana
...
exchange
...
autor: Emmanuel Ekwomadu Aktualizowano: May 13, 2022

Netflix to kalifornijska platforma rozrywkowa i firma produkująca treści. Został założony w 1997 roku przez Reeda Hastingsa i Marca Randolpha w celu sprzedaży i wypożyczania płyt DVD pocztą, ale od tego czasu firma przekształciła się w wiodącego dostawcę usług rozrywkowych, oferującego oparte na subskrypcji strumieniowanie online z biblioteki filmów, seriali telewizyjnych i filmów dokumentalnych.

Firma posiada do 204 milionów płatnych członków w 190 krajach, którzy subskrybują treści przesyłane strumieniowo za pośrednictwem wszelkiego rodzaju urządzeń podłączonych do Internetu, takich jak inteligentne telewizory, dekodery telewizyjne, cyfrowe odtwarzacze wideo, komputery PC i urządzenia mobilne. Netflix nadal utrzymuje swoją usługę wypożyczania płyt DVD, oferując usługi członkostwa DVD-by-mail.

Stworzyliśmy ten przewodnik, aby pokazać, jak kupować akcje Netflixa (Nasdaq: NFLX) i dlaczego warto to zrobić, biorąc pod uwagę różne czynniki analizy fundamentalnej i technicznej.

Jak kupić NFLX akcje w 5 prostych krokach

 1. 1
  Odwiedź eToro, korzystając z poniższego linku i zarejestruj się, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.
 2. 2
  Podaj wszystkie swoje dane osobowe i wypełnij podstawowy kwestionariusz w celach informacyjnych.
 3. 3
  Kliknij „Wpłata”, wybierz ulubioną metodę płatności i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zasilić swoje konto.
 4. 4
  Wyszukaj swoje ulubione akcje i zobacz główne statystyki. Gdy będziesz gotowy do inwestowania, kliknij „Handel”.
 5. 5
  Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i skonfiguruj swoją transakcję, aby kupić akcje.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Netflixie

Na początek przyjrzymy się bardziej szczegółowo Netflixie jako firmie, badając jego historię, strategię biznesową, sposoby zarabiania pieniędzy i wyniki akcji w ostatnich latach.

Historia Netflixa

Netflix został założony 29 sierpnia 1997 roku przez Reeda Hastingsa i Marca Randolpha w Scotts Valley w Kalifornii. Podziwiali oni Amazon.com i chcieli sprzedawać coś w Internecie przy użyciu tego samego modelu, więc wpadli na pomysł sprzedaży i wypożyczenia DVD pocztą. Jednak po około roku Netflix przestał sprzedawać płyty DVD, aby zamiast tego skoncentrować się na ich wypożyczaniu.

W 2007 roku Netflix rozszerzył swoją działalność, wprowadzając media strumieniowe, jednocześnie zachowując działalność w zakresie wypożyczania DVD i Blu-ray. Do 2010 roku firma rozszerzyła działalność na arenie międzynarodowej, wprowadzając wideo na żądanie w Kanadzie, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. W 2013 roku Netflix rozpoczął produkcję treści, kiedy zadebiutował pierwszą serią House of Cards. Do 2016 r. Netflix rozszerzył się na ponad 130 krajów, a w chwili pisania tego tekstu w 2021 r. dostęp do jego treści można uzyskać z ponad 190 krajów.

Netflix na przestrzeni lat dokonał kilku przejęć. Ogłoszono przejęcie egipskiego teatru Graumana od American Cinematheque 29 maja 2020 r.

Jaka jest strategia Netflixa?

Początkowa strategia Netflixa polegała na sprzedaży i wypożyczaniu płyt DVD pocztą, ale od tego czasu firma porzuciła sprzedaż płyt DVD, aby skupić się na wypożyczaniu płyt DVD w oparciu o subskrypcję i usługi przesyłania strumieniowego rozrywki online. Firma oferuje nieograniczoną transmisję strumieniową filmów i seriali na dowolnym ekranie podłączonym do Internetu za miesięczną opłatą, a także wypożyczanie DVD w ramach miesięcznego abonamentu.

Netflix nie oferuje żadnych innych treści poza filmami, serialami telewizyjnymi i dokumentami, a spora część tych treści jest tworzona przez samą firmę. Netflix oferuje stałą opłatę, nieograniczone oglądanie bez reklam, bez pay-per-view lub „bezpłatnego” oglądania z reklamami. Użytkownicy mogą subskrybować i anulować subskrypcje, kiedy chcą i wrócić w dowolnym momencie. Ta elastyczność, która daje im swobodę robienia tego, czego chcą, jest podstawą strategii biznesowej spółki.

Jak Netflix zarabia pieniądze?

Głównym źródłem przychodów Netflixa są opłaty abonamentowe za usługi przesyłania strumieniowego i wypożyczania płyt DVD. Widzowie mają możliwość wyboru jednego z trzech różnych planów subskrypcji: Basic, Standard i Premium. Plan podstawowy zaczyna się od 8,99 USD / miesiąc, Standard to 13,99 USD / miesiąc, a Premium to 17,99 USD / miesiąc w momencie pisania tego tekstu. Według stanu na trzeci kwartał 2020 r. Netflix twierdził, że ma ponad 190 milionów subskrybentów na całym świecie, a można to policzyć, mnożąc tę bazę użytkowników przez opłaty za subskrypcję.

Firma dzieli swoje przychody z usług przesyłania strumieniowego na cztery regiony geograficzne:

 1. Stany Zjednoczone i Kanada (UCAN)
 2. Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA)
 3. Ameryka Łacińska (LATAM)
 4. Azja i Pacyfik (APAC)

W roku podatkowym 2020 przychody z transmisji strumieniowych z regionu UCAN stanowiły 46% łącznych przychodów firmy z transmisji strumieniowych, podczas gdy przychody z regionów EMEA, LATAM i APAC stanowiły odpowiednio około 31%, 13% i 10%.

Jak Netflix radził sobie w ostatnich latach?

Cena akcji Netfliksa stale rosła przez lata, z kilkoma wstrząsami po drodze. W ciągu ostatnich pięciu lat akcje zyskały około +505,46 punktów, wzrastając z około 93,26 USD we wrześniu 2016 r. do 598,42 USD na dzień 10 września 2021 r. Oznacza to, że osiągnęły ponad 500% (ponad pięciokrotność początkowych inwestycji) zysków. Gdybyś więc zainwestował 2000 USD mniej więcej w tym czasie w 2016 r., Twoja inwestycja wzrosłaby do ponad 12 000 USD z zyskiem przekraczającym 10 000 USD.

Bez wątpienia taka wydajność jest bardzo imponująca, a skoncentrowany model biznesowy Netflixa umożliwia mu zdobycie dużej części rynku docelowego. Ale czy ta niesamowita wydajność może utrzymać się w nadchodzących latach?

Analiza fundamentalna Netflixa

Analiza fundamentalna to sposób na badanie aktywa, aby poznać jego prawdziwą wartość. W przypadku akcji badasz działalność firmy, aby poznać rzeczywistą wartość akcji (a tym samym ocenić, jak mogą one zachowywać się w przyszłości). Analiza fundamentalna różni się od analizy technicznej, która szuka określonych wzorców w ruchach cen akcji w celu prognozowania przyszłych ruchów cen.

Podczas przeprowadzania analizy fundamentalnej akcji wykorzystywane są różne kluczowe wskaźniki finansowe. Niektóre z nich, takie jak kierownictwo firmy i jej wartość, są niemierzalne. Tutaj skupimy się na tych mierzalnych, takich jak wskaźnik P/E, przychody, zysk na akcję, stopa dywidendy i przepływy pieniężne.

Przychody Netflixa

Przychód firmy, który jest zwykle prezentowany na górze jej rachunku zysków i strat, to kwota, jaką firma zarabia na sprzedaży swoich produktów lub usług przed odjęciem jakichkolwiek kosztów w celu uzyskania dochodu (zysków).

Im wyższe przychody, tym lepiej, zwłaszcza w porównaniu z podobnym okresem w roku poprzednim. Przychody Netfliksa wzrosły o 24,0%, z 20,16 mld USD do 25,0 mld USD w roku fiskalnym 2020, który zakończył się 31 grudnia 2021 r.

Zysk na akcję Netflixa

Zyski firmy odnoszą się do zysku zarejestrowanego za okres księgowy po odliczeniu wszystkich kosztów prowadzenia działalności gospodarczej od jej przychodów. Często określa się je mianem „bottom line”.

Jako akcjonariusz jesteś właścicielem tylko niewielkiej części firmy reprezentowanej w akcjach. Tak więc powinieneś być bardziej zainteresowany zyskiem na akcję (EPS) niż całkowitymi zarobkami. EPS to kwota, jaką firma zarobiła za każdą wyemitowaną akcję swoich akcji zwykłych.

Na przykład EPS Netflixa oblicza się, dzieląc jego zysk netto (po odjęciu dywidend wypłaconych akcjonariuszom uprzywilejowanym) przez liczbę wyemitowanych akcji zwykłych. Metryka ta jest dostępna na stronach internetowych maklerów giełdowych, nie musisz więc samodzielnie wykonywać obliczeń. EPS Netflixa za drugi kwartał 2021 r. wyniósł 2,97 USD.

Współczynnik P/E Netflixa

Wskaźnik cena-zysk (P/E) porównuje cenę akcji spółki do jej zysku na akcję i jest obliczany przez podzielenie aktualnej ceny akcji przez EPS.

Na przykład przy cenie akcji Netflixa na poziomie 598,72 USD i EPS-u na poziomie 2,97 USD, wskaźnik P/E wyniósłby około 201,59. Tak więc od września 2021 r. inwestorzy są gotowi zapłacić 201,59 USD za każdego dolara, który firma zarobi na zyskach.

Generalnie spółki o bardzo wysokich wskaźnikach P/E uważane są za przewartościowane. Inwestorzy kupują je jednak w oczekiwaniu na ogromne zyski w przyszłości.

Dochód z dywidendy Netflixa

Niektóre firmy przekazują swoim akcjonariuszom część swoich dochodów jako dywidendy. Jest to jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy przez inwestorów. Dywidendy są wypłacane kwartalnie, półrocznie lub corocznie. Po ogłoszeniu dywidendy cena akcji rośnie aż do dnia ex-dividend, a następnie spada.

Stopa dywidendy porównuje całkowitą dywidendę, jaką firma wypłaca w ciągu roku, z ceną jej akcji. Na przykład firma, która wypłaca roczne dywidendy w wysokości 2 USD na akcję, gdy cena jej akcji wynosi 50 USD, ma stopę dywidendy w wysokości 4%. Zysk porównuje się ze stopą procentową, aby wiedzieć, czy lepiej jest trzymać pieniądze w banku. Stopa dywidendy jest widoczna wraz z innymi wskaźnikami finansowymi na stronie internetowej maklera giełdowego lub na jednej z głównych stron finansowych.

Od września 2021 r. Netflix nigdy nie wypłacał swoich zysków akcjonariuszom w formie dywidendy. Tym samym jego stopa dywidendy wynosi 0%. Jednak inwestorzy nadal zarabiają na Netflixie dzięki aprecjacji kapitału, ponieważ cena akcji rośnie.

Przepływy pieniężne Netflixa

Przepływ pieniężny odnosi się do tego, w jaki sposób pieniądze wpływają do firmy i z niej wypływają. Jest to jedno z trzech sprawozdań finansowych, które musisz przestudiować, analizując spółkę. Znajdziesz je obok innych sprawozdań finansowych w sekcji finansowej informacji o firmie na stronie internetowej brokera lub na dowolnej z głównych stron finansowych.

Skoncentruj się na wartości wolnych przepływów pieniężnych, czyli ilości gotówki lub jej ekwiwalentów, którą firma generuje po opłaceniu głównych wydatków niezbędnych do prowadzenia działalności, w tym budynków, wyposażenia i innych rachunków. Pokazuje ona, w jakiej kwocie firma musi sfinansować ekspansję, wypłacić dywidendy lub spłacić długi.

Dlaczego warto kupować akcje Netflixa?

Jedyne fundamenty, na których opiera się Netflix, to brak wypłaty dywidendy i bardzo wysoki wskaźnik P/E. Jeśli jednak weźmiesz pod uwagę, że akcje spółki są liderem w branży rozrywki strumieniowej, zrozumiesz, dlaczego wskaźnik P/E jest wysoki. Czego inwestorzy nie zyskują na dywidendach, zyskują na aprecjacji kapitału.

Oto niektóre z powodów, dla których możesz chcieć kupić akcje Netflixa:

 • Netflix jest liderem w produkcji treści rozrywkowych i najpopularniejszym dostawcą usług przesyłania strumieniowego filmów i seriali.
 • Firma już bada sposoby rozszerzenia swoich usług, planując oferowanie gier wideo online i sklep internetowy z wysokiej jakości towarami z limitowanych edycji, związanymi z jej popularnymi programami i filmami
 • Spółka pozyskała już ponad 190 milionów aktywnych subskrybentów, którym może sprzedawać każdy nowy biznes

Porada eksperta dotycząca kupowania akcji Netflixa

Akcje Netflixa mogą być czasami niestabilne, dlatego zaleca się unikanie składania zleceń market, które umożliwiają realizację transakcji po najlepszej dostępnej cenie. Rynek jest jeszcze bardziej niestabilny po godzinach pracy. Przy składaniu zlecenia kupna lepiej używać zleceń z limitem. W ten sposób nie przepłacisz za akcje, ponieważ Twoja transakcja zostanie zrealizowana po żądanej cenie.
- Emmanuel Ekwomadu
Kup akcje Netflix już dziś!

5 kwestii do rozważenia przed zakupem akcji Netflixa

Oto pięć rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem akcji Netflixa:

1. Zrozum spółkę

Chociaż może mieć sens inwestowanie w firmę, którą znasz i której produktów używasz — jak sugerują legendarni inwestorzy, tacy jak Peter Lynch i Warren Buffet — samo to może nie wystarczyć. Musisz przestudiować fundamenty firmy, aby mieć pewność, że jest w dobrym stanie finansowym. To, że przesyłasz strumieniowo filmy z Netflixa, nie oznacza, że powinieneś inwestować na ślepo, nie dowiadując się, czy firma zarabia.

2. Zrozum podstawy inwestowania

Zanim wejdziesz na rynek, musisz nauczyć się podstaw inwestowania. Zaoszczędzi ci to wiele stresu. Dowiedz się o zarządzaniu ryzykiem, zarządzaniu pieniędzmi i dywersyfikacji. Rozsądnym może być handel na koncie demo przez jakiś czas, zanim zaczniesz handlować przy użyciu prawdziwych pieniędzy. Kiedy w końcu zaczniesz inwestować prawdziwe pieniądze na rynku, najpierw przeprowadź próbę z niewielką kwotą.

3. Ostrożnie wybierz swojego brokera

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę u maklera giełdowego, jest status prawny w Twoim kraju zamieszkania oraz w kraju, w którym obraca się żądanymi akcjami. W przypadku Netflixa regulatorem jest US Security and Exchange Commission (SEC). Regulacje w Twoim kraju zamieszkania mogą dać pewną ochronę z systemów rekompensat dotyczących usług finansowych w Twoim kraju na wypadek niewypłacalności brokera. Weź również pod uwagę prowizje handlowe, platformy handlowe, metody płatności i obsługę klienta.

4. Zdecyduj, ile chcesz zainwestować

Złote zasady to: nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić, i nie wykorzystuj do inwestowania pożyczonych środków. Jako początkujący trzymaj się z daleka od dźwigni, ponieważ może ona zwiększyć twoje straty. Określ procent swojego kapitału, który przeznaczysz na Netflix i jak chcesz zainwestować pieniądze. Możesz ćwiczyć uśrednianie kosztów poprzez stopniowe zwiększanie pozycji w miarę spadku cen.

5. Wybierz cel swojej inwestycji

Jaki jest Twój cel inwestycyjny? Musisz sobie zadać i odpowiedzieć na to pytanie. Wiedza o tym, dlaczego inwestujesz i jak długo zamierzasz utrzymać inwestycję, pomoże Ci inwestować bez emocji. Inwestujesz w budowę swojego funduszu emerytalnego? Jeśli tak, jaka jest Twoja strategia i kiedy planujesz sprzedaż? Może to nastąpić, gdy cena osiągnie określony poziom, gdy fundamenty już się nie dają wyników lub gdy osiągniesz pewien wiek. Jakikolwiek jest cel, zapisz go. Możesz także chcieć trzymać bezterminowo i sprzedawać wedle potrzeby.

Podsumowanie kwestii kupowania akcji Netflixa

Podsumowując, Netflix to platforma rozrywkowa i firma produkująca treści, która oferuje subskrypcyjną usługę przesyłania strumieniowego i wypożyczania DVD do filmów, seriali telewizyjnych i filmów dokumentalnych. Akcje Netflixa można kupić za pośrednictwem maklera giełdowego zarejestrowanego na giełdzie Nasdaq.

Jeśli chcesz zainwestować w akcje Netflixa już teraz, po prostu zarejestruj konto do obrotu akcjami u maklera, zasil je, wybierz Netflix z listy akcji na platformie brokerskiej i złóż zlecenie kupna akcji.

Jeśli jednak nie jesteś jeszcze gotowy, edukuj się, czytając inne nasze przewodniki, aż będziesz gotowy do inwestowania. Wypróbuj „handel papierowy”, korzystając z konta demo maklera giełdowego, aby zapoznać się z jego platformą handlową.

Alternatywne akcje

Rolls-Royce logo
Rolls-Royce
RR
...
...
ThyssenKrupp logo
ThyssenKrupp
TYEKF
...
...
Valeo logo
Valeo
VLEEF
...
...
Vestas logo
Vestas
VWSYF
...
...
Lyft logo
Lyft
LYFT
...
...
Abn Amro logo
Abn Amro
ABN
...
...

Często zadawane pytania

 1. Inwestując w akcje, inwestorzy mogą zarabiać na dwa różne sposoby. Jednym z nich jest otrzymywanie regularnych dywidend od firmy będącej właścicielem zakupionych akcji. Bardziej powszechnym sposobem jest aprecjacja kapitału. Chociaż ceny wszystkich akcji moga wzosnąć, to nie wszystkie akcje przynoszą dywidendę.

 2. Aprecjacja kapitału to termin, którego inwestorzy używają do opisania wzrostu ceny akcji od momentu jej zakupu do momentu sprzedaży. Oznacza to, że jest to różnica między ceną zakupu a ceną sprzedaży. Na przykład, jeśli kupisz akcje po 50 USD, a ich wartość wzrośnie do 70 USD, ich wartość uległa aprecjacji. Jeśli je wtedy sprzedasz, zarobisz 20 dolarów jako zysk kapitałowy.

 3. Znana również jako data ex-date, data ex-dividend oznacza dzień graniczny, w którym inwestorzy mogą kupić akcje, aby zakwalifikować się do otrzymania wypłaty dywidendy. Zwykle następuje jeden dzień roboczy przed dniem dywidendy. Kupno akcji w dniu lub po dniu ex-dividend oznacza, że dywidenda trafi do sprzedającego.

 4. Cena akcji, która deklaruje wypłatę dywidendy, zwykle spada po dacie ex-dividend, ponieważ inwestorzy nie są już chętni do zakupu akcji, ponieważ mogą już kwalifikować się do otrzymania dywidendy. Zazwyczaj cena akcji spada o kwotę zadeklarowanej dywidendy.

 5. Dzień ustalenia prawa to dzień, w którym firma sprawdza swoje księgi rachunkowe, aby poznać inwestorów, którzy kwalifikują się do otrzymania zadeklarowanych dywidend. Aby móc kwalifikować się do dywidendy, musisz kupić akcje co najmniej dwa dni robocze przed datą wypłaty dywidendy.

 6. Trzy typowe sprawozdania finansowe, w których można znaleźć informacje o działalności biznesowej firmy, to rachunek zysków i strat, bilans i rachunek przepływów pieniężnych. Rachunek zysków i strat informuje o zaksięgowanych przychodach i rentowności firmy, podczas gdy rachunek przepływów pieniężnych pokazuje, czy firma wygenerowała w tym okresie wolne środki pieniężne. Bilans przedstawia aktywa i pasywa firmy w momencie jego sporządzenia.